Освен победната серия в по­следните 18 месеца ЦСКА има още едно огромно психологиче­ско предимство пред „Левски“ - едва трима от титулярите на Стойчо Младенов за съботния дуел са губили шампионатно вечно дер­би. А сумарните пора­жения на „червените“ се броят на пръстите на едната ръка - чети­ри. Рекордьор от титу­лярите на ЦСКА по за­губи е Маркиньос. На 9 май 2009-а бразилецът с наш паспорт игра при загубата от „Левски“ с 0:2, която донесе и последната титла на „Герена“. След това Маркиньос претърпя и второ поражение - при гола на Гара Дембеле в първата минута на 1 август 2010-0:1 за „сините“. Ветеранът в ЦСКА и бивш на­ционал Александър Тунчев има само 1 загуба в дербито. И тя, подобно на тази на Маркиньос, струваше титлата. На 2 април 2006-а ЦСКА с Тунчев падна с 0:1, като „червените“ пропиляха 6 точки аванс и впоследствие беше изгонен треньорът Миодраг Йешич. Третият загубил дербито в от­бора е защитникът Венцислав Василев. С него в състава „чер­вените“ паднаха с 1:2 с гол в последната минута на Жоао Силва. По-късно „Левски“ беше на двайсетина минута от титла­та, която след 1:1 със „Славия“ отиде в ръцете на „Лудогорец“.В резервите на ЦСКА има и други играчи, които са падали в мач №1 на България. Три пъти лошият вкус в устата е оставал във Валентин Илиев. Но капита­нът няма шанс да излезе, защо­то е след операция на глезена. Два пъти е губил и Антон Карачанаков. Младата звезда беше героят на предишното дерби с гол и асистенция.