Борусия (Дортмунд) отказа Галатасарай за едно полувреме при гостуването в Турция. Два гола на Обамеянг и снаряд на Ройс осигуриха трети пореден успех без допуснат гол за отбора на Юрген Клоп в Група D, а Обамеянг изпусна да направи и хеттрик с фрапантен шут в гредата от непосредствена близост. В края резервата Рамос оформи крайното 4:0. През първата част в Истанбул домакините повече владееше топката, а головете падаха в тяхната врата. И двамата треньори – Прандели и Клоп,  бяха направили по три промени в съставите си, като Имобиле седна на пейката за „жълто-черните”, а титуляр започна бързи Пиер-Емерик Обамеянг. Този ход даде резултат в 6-ата минута, когато Мхитарян пуснза Марко Ройс на фланга, той центрира отлично на втора греда и Обамеянг не сбърка отблизо – 1:0. Хубаво прострелно центриране остана без адресат пред вратата на Вайденфелер, а Борусия набързо наказа съперника с втори гол. Лукаш Пишчек нахлу много умело по десния фланг и центрира отново на втора греда и габонецът Обамеянг беше напълно непокрит, за да вкара втория си гол в 18-ата минута. Шинджи Кагава не можа да бие от отлична позиция в 23-ата минута, докато Суботич чудесно отне от краката на Бурак Йълмаз в последния възможен момент. В 31-ата минута Мхитарян поднесе на Обамеянг отново на втора греда и отблизо нападателят направи фрапантен пропуск като нацели гредата, пропускайки да оформи и хеттрик. Трети гол за Дортмунд преди почивката обаче имаше.