Футболистите на Базел останаха изключително разочаровани след загубата от Лудогорец. Швейцарците остъпиха с 0:1 след попадение в добавеното време на мача от третия кръг в група “Б“ на Шампионската лига по футбол. Те играха с човек по-малко след червен картон на Серей Дие още в 18-ата минута.  “Тежко след такъв мач. Всичко се обърка. Има и такива дни, така че трябва да приемем случилото се, заяви след мача полузащитникът на Базел Фабиан Фрай. - Борихме се 90 минути за точката с 10 души и мисля, че я заслужавахме. В началото целта ни беше победата. Искахме да задържаме повече топката. След това получихме този червен картон и всичко се промени. Мисля, че решението на съдията да изгони Серей Дие е пресилено. Той първо настъпи топката и след това удари крака на съперника. Нямаше умисъл за грубост в действието му. След това човек по-малко беше ясно в каква посока ще се развие мача. Дадохме всичко от себе си, защитавахме се добре, дори пробвахме да нападаме, но накрая ни вкараха гол от една глупава контраатака. Когато загубихме топката в половината на Лудогорец, трябваше да направим тактически фаул и въобще нямаше да се стигне до този удар. Въпреки всичко, поздравявам момчетата. Оставаме с три точки, колкото имат Ливърпул и Лудогорец, но ние единствени имаме още два домакински мача, така ще съм оптимист.