Кори Пери записа втори хеттрик от началото на сезона в Националната хокейна лига и помогна на отбора си Анахайм да разгроми Бъфало с 4:1, което е шеста поредна победа за Патоците. Райън Кеслър също вкара един гол, а вратарят Фредерик Андерсен спаси 22 удара. Стражът на домакините можеше да добави втори пореден мач със суха мрежа, но Тайлър Елис се разписа за гостите 5:04 минути преди края. Този гол също така сложи край и 192 минути без отбелязан гол, която започна с поражението с 0:1 от Флорида и продължи през 0:3 с Бостън. Андерсен записа първи шътаут в Лигата изобщо миналата седмица при успеха с 3:0 над Сейнт Луис, а също така е на вратата във всяка една от шестте поредни победи на отбора и е спасил 154 удара от 162 отправени. Пери оформи своя седми хеттрик в кариерата 1:25 минути перди края на празна врата, след като гостите бяха извадили вратаря си. До момента той има 8 гола в 7 мача, включително три в първата среща за сезона. Анахайм е на върха в Тихоокеанската дивизия с 12 точки, докато Бъфало е на последното място в цялата Западна конференция само с 2 от 7 мача. Ар Джей Ъмбергер и Мат Рийд вкараха голове в рамките на 2 минути в третата част, а Филаделфия се наложи с 5:3 при гостуването над Питсбърг. Ъмбергер, който е роден в Питсбърг, вкара в 6:50 минута на третата третина за равенство 3:3. Рийд пък вкара за 4:3, което се оказа и решаващ момент за крайната победа. Така Филаделфия има невероятния баланс от 12-1-1 на Консол Енерджи Сентър от откриването му през 2010-а година досега. Шон Кутюрие вкара гол и подаде за още един за успеха на Летящите, Марк Щрайт и Пиер-Едуар Белмер също се разписаха. Вратарят на победителите Рей Емери спаси 21 удара към мрежата си. За Пингвините Ник Сполинг записа гол+пас, а другите голове реализираха Паскал Дюпюи и германецът Марсел Гоц. Преди мача цялата зала изпя химна на Канада “О, Канада“, въпреки че играха два отбора от САЩ.