Шампионите от Крузейро направиха грешна стъпка 1:1 при домакинството с Палмейрас в 30-ия кръг на първенството на Бразилия, но преследвачите от Сао Пауло също завършиха наравно- 0:0 при визитата си на новака Чапекоензе. В срещата на лидера драмата се разигра в последните минути, в това число и в добавеното време. Аржентинецът Пабло Муче откри резултата в 89-ата минута за гостите от Палмейрас с невероятен акробатичен гол, засичайки центриране на Жозе Енрике.  В 3-ата минута на добавеното време резервата на домакините Дагоберто, който се появи на терена в 75-ата минута, вкара за 1:1, наказвайки невероятна грешка на вратаря на домакините. Фернандо Прас, който направи отлични спасявания на вратата на Палмейрас, изпусна топката след удар на Вилиан право в краката на Дагоберто, за който почти от голлинията нямаше проблем да вкара. След този резултат Крузейро има 60 точки на върха, със 7 над Сао Пауло, който не успя да пречупи борещия се за оцеляване отбор на Чапекоензе. Атлетико Минейро и Интернасионал, които до момента имаха по 50 точки, регистрираха равенство и поражение.  Това позволи на Коринтианс до момента с 49, да излезе на 3-ата позиция след успех с 2:1 на собствен терен над Витория. Фабио Сантос в 19-ата минута, Лусиано в 80-ата бяха голмайстори за домакините, които пуснаха гол в 84-ата, но все пак удържаха успеха, който е четвърти в последните пет мача. Атлетико Минейро се задоволи с 1:1 при гостуването на Баия в среща, която приключи с два червени картона.