Марек записа дубъл над Хасково в битката на новаците този сезон. Това стана факт, след като дупничани спечелиха с минималното 1:0 визитата си от XIII кръг на „А” група и така победи за втори път своя опонент, след успеха с 2:1 в началото на сезона. Днешната среща започна отлично за гостите и те откриха резултата още в шестата минута. Тогава Еньо Кръстофчев се разписа с глава след центиране от статично положение и така изведе своите напред. След това домакините се опитаха да отговорят на предизвикателството и бяха близо до изравняването в 28-ата минута, когато силен удар на Владислав Узунов мина опасно близо до вратата на Емил Михайлов. Впоследствие Хасково засили натиска си и малко преди почивката Деян Лозев разтресе напречната греда на гостите.