Ана Иванович (Сърбия) победи четвъртата поставена Симона Халеп (Румъния) със 7:6(7), 3:6, 6:3 в последния мач от червената група на Шампионата на УТА в Сингапур, но остана на трето място в класирането и отпадна от надпреварата. Халеп взе сет на Иванович и по този начин класира Серина Уилямс за полуфиналите. Иванович се нуждаеше от победа в два сета, за да продължи напред. Румънката сервираше за първия сет при 5:2, но съперничката й взе следващите четири поредни гейма. В тайбрека Иванович спечели с 9:7 точки. Във втората част румънката проби за 3:1, но Иванович успя да върне пробива за 4:3, след което отново загуби подаването си, което се оказа решаващо. В третия сет Иванович направи пробив за 5:3, след което приключи двубоя, взимайки подаването си на нула. Така полуфиналните двойки на Шампионата на УТА са Серина Уилямс (САЩ) - Каролине Возняцки (Дания) и Симона Халеп (Румъния) - Агниешка Радванска (Полша). Това означава, че за втори пореден и общо четвърти път в кариерата си Уилямс ще приключи сезона като номер 1 в ранглистата. Серина Уилямс завърши като номер 1 в света през 2002, 2009 и 2013 година.