Вицешампионът Борусия Дортмунд загуби с 0:1 от гостуващия Хановер 96 в мач от деветия кръг на германското футболно първенство. Така черната серия на възпитаниците на Юрген Клоп в Бундеслигата продължи, като отборът допусна четвърта поредна загуба и записа шести последователен мач без победа. По този начин “жълто-черните“ се свлякоха на 15-ото място в класирането със само 7 точки. Борусия имаше превъзходство, но не успя да реализира създадените положения. Хановер стигна до успеха с гол на Хироши Кийотаке от фаул от 20 метра в 62-ата минута. Хофенхайм се изкачи на втора позиция със 17 точки след победа над гостуващия Падерборн. Домакините имаха шанс да открият още в петата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Даниел Брюкнер срещу Кевин Фоланд в наказателното поле. Себастиан Руди обаче стреля в гредата от бялата точка, след което топката попадна в ръцете на вратаря Лукас Крузе. Хофенхайм все пак стигна до победата с попадение на Фоланд в 73-ата минута, който се разписа с удар от десетина метра след подаване на капитана Андреас Бек. Щутгарт записа първи успех като гост през сезона след драматично 5:4 на терена на Айнтрахт Франкфурт.