По този начин старозагорци вече са актив от 2 победи и 1 загуба, колкото има и тима от Ботевград.

Гoстите изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 41:24 точки. След почивката играчите на Любомир Минчев опитаха да се върнат в играта, но гостите от "Балкан" успяха да задържат аванса си до края и се поздравиха с втората си победа в шампионата, информира БТА.

Най-резултатен за победителите беше Иван Лилов реализирал 19 точки, а с 10 точки завърши Ненад Сулович.

За "Берое" Диуейн Джаксън направи "дабъл-дабъл" - 29 точки и 13 борби.

В другия мач от днес "Черно море Порт Варна" спечели гостуването си на "Черноморец" (Бургас) със 109:67 точки.

Варненци поведоха с 16 точки още през втората част, а след това постепенно натрупваха аванс, който в края достигна 42 точки.

За победителите 14 точки вкара Станислав Цонков, 12 точки добави Пламен Алексиев, а по 11 точки отбелязаха Александър Андреевич, Ангел Нацкин и Асен Великов.

За "Черноморец" 19 точки реализира Димитър Рошманов.

С по 14 точки се включиха Богдан Боев и Илия Милутинович.