Хетафе взе важна победа срещу пряк конкурент в битката за оцеляване, след като спечели с 2:1 визитата си на Депортиво Ла Коруня. Първият мач от X кръг на испанската Примера предложи много битка и малко голови възможности.  В 37-та минута Абдул Карим Йода напредна и стреля от границите на наказателното поле, топката срещна гредата, но после удари в гърба вратаря Фабри и спря в мрежата му за 1:0. При този резултат дойде и почивката, а веднага след нея Фреди Инстроса проби добре и намери перфектно Анхел Лафита, за когото от близка дистанция не беше трудно да направи 2:0.  Домакините се хвърлиха в търсене на обрата и в 80-та минута натискът им даде резултат, тъй като Елдер Пощига неспасяем шут намали преднината на гостите - 1:2.  За повече нямаше време и така домакините трябваше да се примирят с почетната загуба. Те все още са над чертата на изпадащите с 8 точки, а Хетафе вече е на 9-а позиция с 13 в своя актив.