Шампионът от Откритото първенство на Австралия Вавринка победи представителя на домакините Жо-Вилфрид Цонга с 6:1, 3:6, 6:3, 6:2 в първия сингъл от двубоя за титлата пред рекордните за мач от надпреварата 27432 зрители под спуснатия покрив на стадион "Пиер Мороа", предаде БТА.

Швейцарецът стигна до успеха за 2:24 часа, след като проби пет пъти подаването на съперника си и пласира общо 61 печеливши удара. Вавринка взе безапелационно първата част след серия от пет поредни гейма.

Цонга отвърна с добро начало във втория сет. Французинът дръпна с 4:1, след което запази предимството си, за да изравни резултата. Третата част започна равностойно, но след 2:2 Вавринка спечели шест от следващите седем гейма, с което взе сета и поведе с 2:0 в четвъртия.

Той продължи да доминира и реализира нов пробив за 5:2, което окончателно сломи съпротивата на французина. Първата ракета на швейцарците Роджър Федерер излиза по-късно днес във втория мач поединично срещу Гаел Монфис.