По-рано през деня Станислас Вавринка се наложи с 6:1, 3:6, 6:3, 6:2 над Цонга, като срещата на двойки е насрочена за събота. Федерер не тренира през седмицата поради контузия в гърба и това даде резултат в слабата игра на първата швейцарска ракета на корта, съобщи БТА.

Той започна слабо на сервис и Монфис спечели пет поредни части, а французинът стигна до важен пробив и в третия гейм на втория сет. Подкрепян от малко над 27 хиляди зрители по трибуните, Монфис не позволи отпускане и нова загуба в пет сета срещу Федерер.

Французинът проби отново за 3:2 в заключителната част част на мача и довърши швейцарския си съперник с печеливш удар от бекхенд. Швейцария ще има възможност да спечели първата си отборна купа при мъжете в неделя, когато ще бъдат играни обърнатите мачове на сингъл.

Французите пък се борят за своя десети трофей и първи от 2001 година насам. Това е и 13-а среща между тези два тима, като Франция води с 10:2 победи.