Домакините започнаха по-добре срещата и изпуснаха две чисти положения. В 5-ата минута Тодор Паланков пропусна да открие резултата след добра комбинация с Мирослав Манолов, но ударът му не срещна вратата.

Три минути по-късно Манолов от близко разстояние стреля във вратаря Винисиус Баривиейра. Така се стигна до 29-ата минута, когато Джордан от близко разстояние реализира.

През втората част "Черно море" отново започна по-добре срещата и в 47-ата минута Васил Божиков изби топката от голлинията след удар с глава на Кирил Котев. Осем минути по-късно Александров остави отбора си с човек по-малко, след като удари с лакът Данило Асприля и съдията му показа директен червен картон, съобщи Фокус.

В 89-ата минута на мача Асприля завърши с гол бърза контраатака на "Литекс" за 0:2. В добавеното време на мача резервата на гостите Кирил Десподов вкара трети гол за "Литекс", за крайното 0:3.

Варненци завършиха мача с човек по-малко, след като Сашо Александров бе изгонен с директен червен картон в 55-ата минута.