Херта постигна първа победа като гост в Бундеслигата този сезон и надви Кьолн с 2:1 в 12-ия кръг. След хубава атака отдясно Щокер намери Рой Бееренс, холандецът се разходи между защитата на домакините и даде аванс на „Старата дама” от Берлин с нисък удар в левия ъгъл. Японецът Ую Осака се появи в игра за „козлите” на почивката и в 58-ата минута подаде на нигерийския нападател Уджа, който изравни за 1:1. Гостите не се смутиха пред 49 200 зрители на „Райн Енерги” и когато мачът вървеше към донякъде закономерен хикс, сенегалския бранител Марсел Ндженг донесе първия успех на Херта далеч от дома с попадение 4 минути преди края. Кьолн остава 11-ти с 15 точки, докато Херта вече има 14 на 13-та позиция.