Ювентус победи Лацио в гостуването си на “Стадио Олимпико“ с класическото 3:0 и запази аванса си от три точки на върха пред Рома. Пол Погба се разписа на два пъти за гостите, а Карлос Тевес добави един. “Бинаконерите“ доиграха двубоя с 10 човека, след като Симено Падуин получи втори жълт картон в 70-ата минута. Юве откри резултата в 24-тата минута след страхотна контра. Тевес получи топката по лявото крило и технично обърна фронта на атаката, намирайки Погба. Френският полузащитник си отвори място за изстрел и даде аванс на гостите. 10 минути след почивката Тевес направи резултата 2:0 след удар от границата на наказателното поле. „Бианконерите” организираха бърза атака по дясното крило, Маркизио проби добре, намери Тевес, който заби топката в долния десен ъгъл на Маркети. В 64-тата минута Погба отбеляза втория си гол в срещата и направи резултата класически. Пирло намери Перейра, който пусна за Погба.