Милан и Интер не успяха да определят господаря на Милано в първото дерби на града за този сезон. Двата тима завършиха наравно 1:1, като се отчетоха и с по една греда. Жереми Менез откри резултата за “росонерите“ в 23-ата минута, а Джоел Оби оформи крайния резултат в 61-вата. Така, не бе определен и победител и в първия треньорски сблъсък между Пипо Индзаги и Роберто Манчини, който се завърна на кормилото на “нерадзурите“. Двамата са се срещали седем пъти като футболисти в Серия „А”, като Индзаги води с четири победи, а Манчини има две. Двубоят започна изключително вълнуващо, подобаващо на такова дерби. Още в първата минута играчите на Интер имаха основателни претенции за дузпа, след като Мексес задържа Икарди за фланелката, но Масимо Гуида си замълча. Седем по-късно отново Икарди се измъкна, този път сам срещу Диего Лопес, пробва да пусне топката покрай него, но стражът на Милан отрази удара му с крак. В 23-ата минута, малко изненадващо, „росонерите” поведоха със страхотен гол на Жереми Менез. Ел Шаарауи бе изведен отляво и центрира, Менез без да се замисля само обърна глезена и прати топката в обратния ъгъл на Ханданович.