Дейвид Мойс постигна дебютна победа в испанската „Ла Лига”, след като във втория си мач начело на Реал Сосиедад новият му тим спечели с класическото 3:0 срещу гостуващия Елче. Много силен мач изигра Карлос Вела, който блесна с хеттрик в срещата от XIII кръг на Примера. Той откри резулта още в 3-ата минута с глава, а в 31-ата удвои след пас на Чаби Прието. След почивката отново той се разписа, оформяйки класиката в 53-ата минута, а малко по-късно в игра за гостите се появи бившият футболист на Левски Гари Родригес, който обаче не успя да помогне на своя тим. След успеха Реал Сосиедад вече е на 12-о място в класирането с 13 точки, докато Елче остава на предпоследната позиция с 10 в своя актив.