Пропусналият няколко положения при загубата с 0:3 от "Манчестър Юнайтед" Рахийм Стърлинг излезе с нова прическа и отбеляза два гола, а третият бе дело на Лазар Маркович. Дан Гослинг пък бе автор на гола за "Борнемут".

"Червените" поведоха в резултата още в 20-ата минута. След прекрасно центриране на Маркович, Хендерсън с глава прати топката успоредно на голлинията. Стърлинг плонжира и също с глава от границата на малкото наказателно поле откри.

Седем по-късно и самият Маркович се разписа. Коутиньо проби добре отляво, навлезе в наказателното поле и стреля. Боруц отби удара му, но прати топката на пътя на Маркович, който отблизо удвои аванса на гостите.

Малко след началото на втората част Стърлинг отбеляза и трети гол за "Ливърпул", след като бе изведен по прекрасен начин от Лалана. В 57-ата минута домакините стигнаха до почетно попадение. Гослинг получи топката от Ритчи, освободи се от Шкъртел, след което стреля под плонжа на Джоунс, оформяйки крайното 3:1, информира novsport.

"Ливърпул" ще срещне "Челси" на 1/2-финалите на турнира.