Женският отбор на Марица (Пловдив) се класира лесно за днешния финал на мемориалния волейболен турнир Бранко Хаджи Ильоски - Чайка в Тетово (Македония).  След като организаторите изненадващо промениха програмата и за полуфиналите изправиха българските вицешампионки срещу Работнички (Скопие), а не срещу Янта Волей (Скопие), както беше официално обявено по-рано, това по никакъв начин не стресна пловдивчанки и те се справиха със съперника за само 56 минути, побеждавайки го с 3:0 (25:14, 25:17, 25:9)* в залата на ОУ Гоце Делчев в западномакедонския град.   Старши-треньорът Иван Петков подходи съвсем сериозно към този мач и го започна с възможно най-опитната си седморка от волейболистки. Още през първия гейм обаче младите Силвана Чаушева и Силвия Андреева заеха местата на Марина Ковачева и капитанката Ана Радичева и останаха в основния състав на Марица до края на двубоя.  В третия гейм като резерви в игра влязоха и Мирела Шахпазова и Гала Гълъбова.   Разликата в класите между двата тима бе очевидна и Жълтите нямаха проблем да наложат надмощие във всички елементи на играта и да държат контрол върху резултата по време на цялата среща.