Красимир Анев завърши на 18-о място в масовия старт на 15 километра от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения). Българинът свали 19 от 20 минути на огневия рубеж и финишира за 36:27.3 минути, с което прибави 23 точки към актива си в генералното класиране. Анев беше шести след третата стрелба само на 25.5 секунди от лидера в този момент Мартен Фуркад (Франция), но след това допусна единствената си грешка и до края не успя да запази престижното място. Другият българин Владимир Илиев завърши на 28-о място с шест грешки при стрелбата с време 37:50.5 минути. Световният вицешампион в дисциплината Антон Шипулин (Русия) триумфира в изключително оспорваната надпревара с време 35:16.8 минути. Той записа седма победа в кариерата си за Световната купа и втора в последните три дни, след като в петък триумфира в спринта в Поклюка. Петима състезатели се движеха в челото след последната стрелба. 300 метра преди края лидерът Жан-Гийом Беатрикс от Франция се препъна от щеката си и падна, с което попречи на сънародника си Мартен Фуркад, а от ситуацията са възползва Шипулин, който излезе на върха и удържа преднината си на финалната права. Носителят на Световната купа за последните три сезона и олимпийски вицешампион от Сочи 2014 Фуркад остана втори на 1.2 секунди. Трети на 1.4 секунди завърши Симон Едер (Австрия), който записа най-доброто си класиране за сезона. Фредрик Линдстрьом (Швеция) финишира четвърти на 1.5 секунди, а Беатрикс остана пети на 4.8 секунди. С второто си място днес Мартен Фуркад се върна на върха на генералното класиране след 8 от 25 състезания с 361 точки. Шипулин вече е втори с 336 точки, а досегашният водач Емил-Хегле Свендсен (Норвегия), който днес финишира едва 17-и, вече е трети с 335 точки. Класиране в масовия старт на 15 км. от Световната купа по биатлон: 1. Антон Шипулин (Русия) - 35:16.8 минути (0+0+0+1) 2. Мартен Фуркад (Франция) - 35:18.0 (0+0+0+1) 3.