Мачът бе и последен есенен мач от Бундеслигата. Домакините от "Фрайбург" поведоха с голове на Мике Франц в 45-та минута и на Марк-Оливер Кемпф в 81-та минута.

В 83-та минута гостите от "Хановер" намалиха с гол на Леонардо Битенкурт, а в 90 плюс 3 стигнаха до равенството с гол на Жозелу. Така "Фрайбург" остава на последното, 18-то място в германското футболно първенство с 15 точки и голова разлика 17:25, предаде БТА.

На предпоследното място е "Борусия" /Дортмунд/ с 15 точки и голова разлика 18:26. И "Борусия" /Дортмунд/, и "Фрайбург" имат равен брой точки - по 15, и еднаква отрицателна голова разлика - минус 8 гола.

Но шампионът на Германия за 2011 и 2012 година и финалист в Шампионската лига през 2013 година "Борусия" /Дортмунд/ е на предпоследното, 17-то място, защото е вкарал един гол повече - 18 гола, а "Фрайбург" - 17 гола.