Интер навакса два гола пасив за 2:2 на „Джузепе Меаца” срещу Лацио в последната среща от Серия А за 2014 година в 16-ия кръг. Фелипе Андерсон вкара два гола за римляните преди почивката, но ефектно воле на Ковачич и първият гол на Паласио от май насам в шампионата донесоха точката на Интер. Отборът на Манчини ще посрещне Коледа извън топ 10 – на 11-о място с 21 точки, а Лацио има 27 и е с равни точки с Наполи и Сампдория. Трите отбора си делят местата от трето до пето. Лацио бе загубил 8 от последните си 9 визити на Интер и тази вечер имаше чудесен шанс да обърне негативната серия, защото поведе след по-малко от две минути. Додо ненужно прати в тъч за Лацио, Фелипе Андерсон добре изчака пас на Щефан Раду и с хубав удар по диагонала преодоля Ханданович за 1:0. Защитата на „нерадзурите” заспиваше на моменти и Фелипе Андерсон не изведен зад нея, но с мощно воле прати на сантиметри над гредата. Гуарин опита своя специалитет от дистанция и съвсем малко не му стигна, а Лацио удвои в края на първата част.