Поставената под номер 2 Шарапова победи категорично китайката Пън Шуей с 6:3, 6:0 за 75 минути, след като спечели последните осем гейма от мача. Рускинята допусна само един пробив в срещата и едва 15 непредизвикани грешки срещу 29 на съперничката си, съобщи БТА.

Следващата съперничка на Шарапова ще бъде номер 7 Южени Бушар (Канада), която елиминира румънката Ирина Камелия Бегу с 6:1, 5:7, 6:2 20-годишната канадка, който при дебюта си на "Мелбърн Парк" през миналия сезон достигна до полуфиналите, пласира 33 печеливши удара, но трябваше да остане на корта повече от два часа след колебания във втория сет. Бушар, вицешампионка от "Уимбълдън", доминираше в началото и спечели девет от първите десет гейма.

Във втората част, обаче, тя пропиля два пробива аванс и преднина от 3:0 и допусна обрат. Рускинята Екатерина Макарова също вече е четвъртфиналистка след успех с 6:3, 6:2 над германката Юлия Гьоргес.

Десетата в схемата Макарова достигна до тази фаза на турнира за трети път след 2012 и 2013 година. Тя очаква победителката от двубоя между номер 3 Симона Халеп (Румъния) и Янина Викмайер (Белгия).