Волфсбург разби Байерн (Мюнхен) с 4:1 при подновяването на сезона в Бундеслигата. Кевин де Брюин и Бас Дост се разписаха по два пъти за домакините, а голът за баварците бе дело на Жуан Бернат. Това бе първо поражение за баварците през сезона в Бундеслигата, като Байерн инкасира цели четири гола – колкото бе допуснал през целия сезон до момента. Двубоят започна с минута аплодисменти и страхотна хореография от феновете в памет на бившия играч на Волфсбург Жуниор Маланда, който почина в автомобилна катастрофа по-рано през януари. „Вълците” започнаха срещата мълниеносно и още в четвъртата минута Бас Дост завърши с точен удар прекрасна контра на домакините. В добавеното време отново Бас Дост удвои преднината на Волфсбург. Нападателят се възползва от неумелото изчистване на една центрирана топка от Левандовски и с изключителен удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:0. Само осем минути след почивката Кевин де Брюин отбеляза и трети гол за домакините. Бившият полузащитник на Челси бе изведен сам срещу Нойер и хладнокръвно прати топката в долния му десен ъгъл. Тимът на Пеп Гуардиола върна бързо едно попадение след грешка в отбрата на домакините.