Фиорентина измъкна точка като гост на забуксувалия Дженоа след 1:1 на „Луиджи Ферарис” в първа среща от 21-ия кръг на Серия А. За „виолетовите” това бе първи мач без колумбийската звезда Хуан Куадрадо, който в следващите часове ще стане и официално играч на Челси. Дженоа нямаше победа през 2015 година, докато Монтела даде почивка на Марио Гомес и за първи път Алесандро Диаманти бе титуляр за „виолетовите”. Феновете и шефовете на Дженоа влязоха на стадиона едва в 10-ата минута, с което изразиха своето несъгласие с редица съдийски грешки в ущърб на отбора напоследък. Дженоа поведе с много куриозен гол в 14-ата минута. Мбайе Нианг центрира за Стураро, някак успя да изпусне от 5-6 метра, но топката се удари в далечната греда, рикошира в тила на вратаря Татарушану и мина зад голлинията за 1:0. Това бе трети автогол в полза на Дженоа пред сезона. Матиа Перин изби удар на Бабакар след комбинация с Борха Валеро. В 34-ата минута съдията Никола Рицоли разтегна прасец и бе заменен от Марко Ди Бело, а Рицоли отиде да е съдия на аутлинията. Нианг играеше силно и накара Татарушану да спасява, а после румънският страж спря и удар на Кучка. Фиорентина изравни в началото на втората част. Късо изпълнение на корнер доведе до центриране, което бе отклонено към Гонсало Родригес и бранителят с глава се разписа на втора греда – 1:1.