„Звездец“ (Горна Малина) постигна втора победа през сезона във Висшата лига, след като в среща от 12-ия кръг надигра гостуващия „Черно море Баск“ (Варна) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:23, 25:19).  Тимът на Иван Генков започна ударно срещата, повеждайки с 8:2 на първото техническо прекъсване. Доминацията на домакините продължи до края на гейма, за да поведат в резултата с 1:0 след 25:22. Втората част започна оспорвано като и двата тима показаха добра игра и не позволяваха на противника да се откъсне в резултата. Тенденцията продължи до края на гейма, който бе спечелен от варненци с 25:22, след като в решителните разигравания показаха по-силна игра в атака. Третият гейм отново започна оспорвано, а на първото техническо прекъсване гостите водеха с 1-а точка. Домакините успяха на свой ред да постигнат едноточково предимство.