Макс Пакорети вкара гол 3:08 минути след началото на продължението, а Кери Прайс отрази 36 шайби при победата на Монреал с 1:0 над Вашингтон в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Прайс записа втори шътаут за седмицата и помогна за петата поредна победа на Канадците, след като в четвъртък вечер той спря и нападението на Ню Йорк Рейнджърс за 1:0. Пакорети пък се превърна в герой и в този мач, след като се разписа късно в последната третина за успеха. Този път той вкара в продължението, преодолявайки Брейдън Холтби след пас на Томаш Плеканец. За разлика от Монреал, Вашингтон продължава лоша серия. Столичаните не са печелили като гости вече в пет поредни срещи. Томаш Татар и Густав Найквист вкараха голове при числено предимство за победата на Детройт с 4:1 над Ню Йорк Айлендърс в друг мач от съботната програма на НХЛ. Червените криле не допуснаха попадения при две поредни наказания във втората третина, а след това поведоха с гол на Брендън Смит преди сирената.