Успехът върна лондончани на петото място във временното класиране с актив от 42 точки, докато "Астън Вила" е на 16-а позиция с 20 точки по-малко. Още в осмата минута Оливие Жиру откри резултата в полза на столичани след асистенция на Месут Йозил.

През втората част превъзходството на домакините продължи и германският национал Йозил покачи аванса на "Арсенал" на два гола, като този път извеждащото подаване беше на французина Жиру.

В 64-ата минута Тио Уолкът вкара третия гол в срещата след двойно подаване със Санти Касорла, а самият Касорла реализира четвъртото попадение от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Брад Гузан срещу Чуба Акпом.

В добавеното време на срещата Ектор Бейерин оформи разгромната победа на "Арсенал" с 5:0, а един път и гредата помогна на гостите да избегнат ново попадение във вратата си.

По-късно днес кандидатът за челната четворка "Саутхямптън" приема "Суонси Сити".