Барселона отново е само на точка от лидера Реал Мадрид след емоционална победа с 3:2 срещу Виляреал на „Ноу Камп”. Пред над 60 000 зрители в Каталуния „жълтата подводница” повеждаше на два пъти чрез Черишев и Вието, но Неймар и Рафиня изравняваха преди Лео Меси да каже тежката си дума с победен гол в 55-ата минута. За Барса това бе осма поредна победа във всички турнири, с която те развалиха серията от 18 поредни срещи без поражение на Виляреал. Последното им такова бе през ноември миналата година от Цюрих в Лига Европа. Иниеста измами цялата защита в 9-ата минута с пас за Луис Суарес, който насочи леко покрай целта с шут към долния ъгъл. Уругваецът беше активен и насочи добре с едно докосване към ъгъла, но вратарят Асенхо се хвърли и изби с една ръка. В средата на първата част Суарес за трети път стреля от движение и отново не бе точен. Тишина обзе „Камп Ноу” в 30-ата минута. Домакините не изчистиха пред наказателното си поле, шпагат на Масчерано добута топката само до Марио, който стреля и кадърът на Реал Мадрид Денис Черишев протегна крак и отклони топката в мрежата – 1:0 за Виляреал. Звездите на Барса започнаха да изразяват недоволство по терена, но Неймар успокои атмосферата. Меси надигра пазача си и намери Рафиня, чийто удар бе спасен от Асенхо, но Неймар бе точен при добавката – 1:1 точно преди почивката. Втората част започна с нов шок.