Димитър Бербатов игра цял мач и пропусна да донесе победата на Монако над лидера Лион, след като удари греда в голямото дерби, което сложи край на 23-ия кръг в Лига 1. Двубоят завърши 0:0, а Монако вече 13 поредни мача няма загуба във всички турнири и в осми пореден мач от шампионата не допуска гол! Лион беше без водещия голмайстор в шампионата Александър Лаказет (21 гола в 22 срещи), който получи тежка контузия, но въпреки това започна по-добре на „Луи II” в Княжеството. Солидната отбрана на Монако обаче издържа и постепенно домакините тръгнаха напред. Бербатов бе най-близо до гола в 17-ата минута, когато Фабиньо му достави отлично меко центриране, а ударът с глава на българския стрелец срещна ниско долу лявата греда. Три минути след това Берба показа техника и с гърди свали за Бернардо Силва, който обаче стреля неточно от добра позиция. Ясин Бензия овладя на гърди и шутира мощно, но малко над целта пред вратата на Субасич. През втората част мачът стана още по-затворен.