„Добруджа 07“ спечели дербито срещу „Марек Юнион-Ивкони“ с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложения мач от 12-ия кръг на Суперлигата, игран в спортната зала „Добротица“. Домакините успяха да обърнат първия гейм, в който изоставаха с 4 точки, а това се оказа и ключово за успеха, изкачил ги на второто място в класирането с 34 точки. Така момчетата на Мирослав Живков взеха реванш за загубата си от шампионите с 2:3 през есента и нанесоха трето поредно поражение на дупничани в Суперлигата, което ги смъкна на 3-то място с 32 точки и ги остави на цели 5 от лидера ВК „Монтана“. Срещата ще бъде запомнена и със страхотния жест от страна на добруджанци, които решиха половината от събраните пари в традицонната томбола при домакинските си мачове да отидат в подкрепа на шестгодишното момченце Артър Иванов, което страда от диабет. Припомняме, че БФВолейбол съвместно с 164-а испанска езикова гимназия „Мигел де Сервентес“ организират благотворителен мач „Ас за Арти“, който ще се проведе на 1 март в обновената зала „Триадица“. Всички събрани средства ще се използват за закупуване на инсулинова помпа. В началните минути напрежението бе в полето на домакините и шампионите взеха аванс от две точки на първото техническо прекъсване. Дупничани продължиха да бъдат по-спокойният и концентриран отбор на игрището и поведоха с цели 4 точки при 14:10. Симеон Александров се справи в много трудна ситуация срещу тройна блокада и завърши дълго разиграване, което върна добруджанци в битката за гейма. Именно Александров застана на сервис и реализира два поредни аса, с което доведе резултата до 14:13 в полза на „Марек Юнион–Ивкони“. Това принуди Найден Найденов да поиска прекъсване, а след него играчите му все пак се оттеглиха на втората задължителна почивка с предимство от две точки-16:14. Гостите задържаха този аванс до 19:17, когато започна и обратът в тази първа част. Момчетата на Мирослав Живков заиграха много добре на блокада и спечелиха следващите три разигравания, за да поведат за първи път в гейма при 20:19. Атака в аут на младия диагонал на дупничани Манджуков увеличи аванса на домакините, а до края непредизвиканите грешки в полето на шампионите зачестиха и „Добруджа 07“ поведе с 1:0 след 25:21. Битката между двата отбора продължи с пълна сила и във втората част. Шампионите се оттеглиха на почивка при първото техническо прекъсване с точка аванс (8:7), а ролите се размениха при втората задължителна пауза - 16:15 за „Добруджа 07“.