Байерн Мюнхен остана непобеден на своя земя, след като записа категоричен успех с 4:1 над Кьолн в мач от XXIII кръг на германската Бундеслига и така отпразнува 115-тия рожден ден на клуба. Шампионите поведоха с два бързи гола пред 75 000 зрители на своя „Алианц Арена”, но допуснаха гостите да намалят точно преди почивката. През втората част обаче те не оставиха шансове на „козлите” и така дръпнаха с 11 точки пред втория Волфсбург. Преди срещата защитата на гостите бе най-силната през календарната година, но баварците набързо показаха, че те притежават най-доброто нападение в Германия. Още в третата минута капитанът им Бастиян Швайнщайгер, който се завърна сред титулярите, откри резултата с глава след центриране от корнер – 1:0. Веднага след това Роберт Левандовски излезе сам срещу Тимо Хорн, но вратарят спаси майсторски, а в четвъртата минута Ариен Робен бе близо до втори гол, след прострелно центриране на Алаба от ляво, но стражът на гостите пак отрази. Той обаче дори не реагира малко по-късно, когато Алаба прескочи топката и я остави за Рибери на фланга. Французинът се вряза в наказателното поле и с изключително прецизен шут в долния ъгъл направи безпомощен Тимо Хорн – 2:0, след само десет минути игра. След още десет се стигна и до интересна ситуация в полето на домакините, тъй като Боатенг върна слабо една топка към Нойер и последният улови пред краката на Антони Уджа, а реферът логично отсъди непряк свободен удар. Впоследстие обаче Хектор стреля в стената от играчи и така опасността премина. В 29-ата минута Робен изведе Левандовски и полякът стреля силно, но Хорн пак отрази. Впоследствие баварците намалиха оборотите и това им изигра лоша шега, защото Кьолн върна един гол секунди преди почивката.