32-годишният Ферер вече има 23 титли от турнири под егидата на АТП, като тази е втора за него през сезона след триумфа в Катар през януари.

Освен всичко друго, испанецът спечели за четвърти път в своята кариера надпреварата в мексиканския град Акапулко, като неговите предишни победи бяха постигнати през 2010, 2011 и 2012 година, предаде БТА.

Тогава турнирът се играеше на клей. Нишикори спечели в Мемфис преди две седмици, но японецът не се представи на ниво срещу Ферер и загуби без особена съпротива. Испанецът, девети в ранглистата на АТП, спечели подаването на Нишикори за 3:1 в първия сет и повече не погледна назад, въпреки че двамата си размениха по един пробив.

Във втория сет Ферер стигна с лекота до 3:0 и 25-годишният Нишикори беше изправен до стената. Той върна единия пробив и по-късно изравни до 4:4, но загуби подаването си в деветия гейм и Ферер сложи точка на мача.