Гол от дузпа на Кристиано Роналдо стигна на Реал Мадрид само за точка при домакинството на Виляреал в 25-ия кръг на Ла Лига. Португалецът вкара 30-ия си гол в Примера за сезона и постави страхотен рекорд, но Жерар Морено изравни 12 минути по-късно, а на два пъти и гредата спаси гостите. След ремито Реал Мадрид събира 61 точки на върха в класирането, но вече има аванс от само две пред Барселона, който е с 59. Виляреал пък има 45 на шеста позиция. Виляреал нямаше успех като гост на „Сантяго Бернабеу” в испанския елит от 14 опита досега и при 15-ия бе считан за аутсайдер. Наставникът на „Жълтата подводница” Марселино бе дал почивка на голяма част от титулярите си след тежкия реванш срещу Залцбург в Лига Европа, но това не попречи на неговите играчи да затруднят максимално европейския шампион. Истински карамбол се получи в наказателното поле на Виляреал след корнер в 9-ата минута, топката се търкули до Пепе пред наказателното поле и той заложи за Лукас Силва, но ударът на новото попълнение бе неточен. Гостите бяха готови да се зарадват в 13-ата минута, когато Касияс спаси удар на Жерар Морено, а при добавката Карвахал преодоля вратаря, но Карвахал изби от голлинията и предотврати сигурно попадение. Кроос центрира от корнер, Бейл се извиси и насочи неточно. Две минути по-късно отново Кроос достави добра топка от корнер и този път Варан не успя да намери целта на втора греда. Реал Мадрид не можеше да създаде нищо интересно преди почивката. Късметът обаче почти се усмихна на Гарет Бейл в 43-ата минута и неговият опит за центриране към Роналдо и Бензема кацна върху напречната греда и излезе извън терена. Втората част започна със спасяване на Асенхо, който отрази мощен шут на Кристиано Роналдо. В 51-ата минута националът на Кот д’Ивоар Ерик Бейли прегърна „приятелски” Роналдо при центриране в наказателното поле и държейки го за фланелката го завъртя и тушира на земята. Съдията имаше отлична видимост и свири резонна дузпа. Кристиано Роналдо застана зад топката и от бялата точка прати почти в центъра на вратата, а Асенхо избра ъгъл – 1:0.