Двубоят беше повторение на финала от 2010 година, докато парижани победиха с 1:0 след продължение. Присъствието на опитния Бербатов не можа да помогне на монегаските и те се простиха с надеждата да спечелят трофея за първи път след 1991 година, предаде БТА.

В третата минута на двубоя Давид Луис даде аванс за столичани с удар с глава след изпълнение на корнер. В 51-ата минута Единсон Кавани след асистенция на Марко Верати завърши бърза атака на ПСЖ и реши крайния победител в двубоя.

До края на срещата домакините бяха по-активни и пропуснаха да направят успеха си още по-изразителен. Пари Сен Жермен е печелил ценния трофей осем пъти, за последно през 2010 година.

Преди три дни Монако беше домакин на ПСЖ в шампионатен мач, но тогава съперниците завършиха наравно 0:0. По-късно днес са останалите два четвъртфинални мача в надпреварата.

Брест е домакин на Оксер, докато нискоразредният Конкарно приема Гинган.