Поставената под номер 1 сръбкиня, която защитава титлата си от миналата година, надигра лесно с 6:3, 6:2 французойката Паулине Парментие, информира БТА.

На четвъртфиналите бившата лидерка в световната ранглиста ще се изправи срещу Кристина Младенович (Франция), която победи с 6:4, 6:2 срещу рускинята Вера Звонарьова. Иванович не допусна нито един пробив в срещата, която продължи едва 66 минути, постигайки трета победа в трите си мача срещу Парментие.

Втората поставена в основната схема Сера Ерани (Италия) също се класира за следващата фаза, след като надигра с 6:3, 6:3 Тимеа Бабош от Унгария.

В друга среща от втория кръг номер 8 в схемата Магдалена Рибарикова (Словакия) спечели трудно със 7:5, 3:6, 7:6 (9) срещу словенката Полона Херцог.