Гостите започнаха по-добре мача и в 4-ата минута поведоха в резултата. При едно центриране в коридор отдясно Михайлов излезе неразчетено, а топката рикошира в Минев и влезе във вратата на "трикольорите" - 0:1.

В 15-ата минута Ивелин Попов остана непокрит пред наказателното поле, поведе си добре топката и с удар от 20 метра намери долният десен ъгъл на Сиригу – 1:1. В 18-ата минута Попов намери влизащия в наказателното поле Миланов, а играчът на "ЦСКА Москва" намери отлично Мицански, който с глава прати топката в десния ъгъл на италианската врата и шокиращият обрат бе факт - 2:1. В 36-ата минута Попето бе близо до втория си гол в мача, но нацели гредата след удар от фаул.

Втората част играта бе доста по-накъсана и гостите трудно стигаха до добро положение. Все пак в 84-ата минута резервата Едер се освободи елегантно от Дяков и със страхотен удар оформи крайния резултат.

До края на мача гостите имаха още две-три добри положения, но в крайна сметка резултатът се запази и България записа престижно равенство в дебютния мач като селекционер на Ивайло Петев.

Петев: Щях да съм по-доволен на победата