Димитров е поставен под номер 9 в основната схема. През миналия сезон 23-годишният хасковлия загуби в третия кръг от Кей Нишикори (Япония), а рекордното класиране на българина в надпреварата е четвърти кръг през 2012 година.

Димитров победи във втория кръг Вашек Поспишил (Канада) с 6:2, 6:2, а Джон Иснър се наложи над Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 6:4. С достигането си до третия кръг Димитров си осигури 31670 долара от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста.

"Чувствам се много добре, защото това беше първи мач за мен, в който печеля без да загубя сет от доста турнири насам. Мисля, че показах добър и стабилен тенис и не дадох много шансове на съперника", каза Димитров след победата си над Поспишил, цитиран от БТА.

29-годишният Джон Иснър е 24-и в световната ранглиста в момента. Той има девет титли в кариерата си и е заработил над 7.2 милиона долара от наградни фондове. Двамата не са играли един срещу друг до момента.