И двата отбора бяха без основни фигури, повикани в мъжките селекции. Филип Хофман на два пъти даваше аванс на Бундестима, преди англичаните да обърнат.

Хофман откри още в 15-та минута, но веднага англичаните отговориха с поредица от атаки, спряни само от изявите на Марк-Андре Тер Стеген. Все пак в 35-та минута Джеси Лингард успя да изравни, а на почивка двата тима се оттеглиха при 1:1, след като Джонатан Бонд отрази удяр на Емре Джан от пряк свободен удар.

Пет минути след началото на второто полувреме, отново Хофман реализира, след центриране на Юлиан Корб. Германия доминираше след почивката, благодарение и на ранния гол, и изглеждаше, че ще вземе победата. В 79-та минута обаче от едно от редките положения за Англия Нейтън Редмънд изравни от границата на пеналта, а само три минути по-късно Джеймс Уорд-Праус наниза и второ попадение, за да направи тотален обрат.

Ингс можеше да приключи всичко с 4:2, в последните минути, след като прати добавка право в тялото на Тер Стеген, съобщи Гонг.