Златан Ибрахимович игра едно полувреме и се отчете с гол и асистенция при победата на Швеция с 3:1 над Иран в контрола в стокхолмското предградие Солна. В 11-ата минута Златан получи пред наказателното поле и мушна между краката на защитник надясно за Зенгин, който меко центрира на втора греда и Ибрахимович с глава се разписа въпреки намесата на вратаря Хагиги за 1:0. 10 минути по-късно звездата на ПСЖ свали с глава центриране отляво и от границата на вратарското поле непокритият Маркус Берг за втори път прониза мрежата. Само три минути след това Амири подмина на скорост бавния Гранквист, който го събори в наказателното поле за дузпа. Капитанът на иранците Жавад Некунам прецизно намери долния ляв ъгъл от бялата точка – 2:1. В самия край Себастиан Ларсон центрира в наказателното поле, а Ола Тойвонен надскочи двама и с глава намери левия ъгъл за крайното 3:1. На 8 юни Швеция гостува на Норвегия в контрола.