Белгия постигна изключително важна победа 1:0 като гост на Израел, за да се изкачи на първото място в група „В” след последната евроквалификация от 5-ия кръг. С човек по-малко „червените дяволи” удържаха крехката си преднина, дадена от Маруан Фелайни още в 9-ата минута.   25 минути преди края капитанът Венсан Компани беше изгонен, но Тибо Куртоа остана непробиваем под рамката.   Белгийците останаха непобедени в група „В”, докато Израел допусна втора поредна домакинска загуба след 0:3 от Уелс в събота, когато бе прекъсната тяхната победна серия.   В събота „червените дяволи” разгромиха 5:0 Уелс.   Белгия откри още в 9-ата минута, когато Раджа Наинголан изпълни свободен удар отляво, което попадна на волето на Венсан Компани. Ударът на защитника бе спасен, но топката се върна и Маруан Фелайни вкара.   Голът на футболиста на Манчестър Юнайтед бе третият му в два мача.   Преди това 33 000 поддръжници на домакините видяха как опит на Бербрас Начо бе блокиран от Компани. Минута по-късно Аксел Витсел пропиля отлична възможност преди Белгия да открие.   След първия половин час гостите можеха да удвоят, но Кевин де Брюин и Кристиан Бентеке не успяха да оползотворят добри шансове.   След почивката Израел се хвърли да изравнява. Но Тибо Куртоа спаси всички шутове, които бяха в неговия обсег.