Реал Мадрид преодоля пасив от 17 точки, за да победи гостуващия Ефес (Турция) с 90:85 (22:16, 15:29, 26:21, 27:19) точки във втория мач от четвъртфиналния плейоф на Евролигата по баскетбол за мъже. Испанците водят с 2:0 в серията и са само на един успех от трето поредно участие на финалната четворка на турнира. През третата част гостите поведоха със 17 точки, но домакините отговориха със силна игра в последната четвърт. Серхио Люл беше най-полезен за Реал с 18 точки и рекордните за кариерата му 12 асистенции. Руди Фернандес се отличи с 15 точки. Тома Юртел вкара 16 точки за Ефес и добави 15 асистенции. Ненад Кръстич беше най-резултатен с 23 точки. В другия мач Барселона загуби у дома от Олимпиакос (Гърция) с 63:76 (10:15, 15:20, 20:21, 18:20) точки.