Тимът на Жозе Моуриньо изигра тактически перфектен мач и спечели минимална победа след гол на Еден Азар преди почивката. Поражението пък спря серията на "Юнайтед" от седем поредни победи. Възпитаниците на Луис ван Гаал не познаваха вкуса на поражението от февруари насам, припомня БТА.

Единственото попадение на "Стамфорд Бридж" реализира Еден Азар в 38-а минута след атака от световна класа. Фалкао загуби топката в центъра на терена, Фабрегас подаде на Оскар, който с пета изведе Азар, а белгиецът с прецизен удар по тревата вкара зад вратата пазена от Де Хеа - 1:0.

"Челси" владееше ситуацията и през второто полувреме, а в 54-а минута Азар нацели греда от малък ъгъл. "Юнайтед" също имаше своите шансове, като в 78-а минута Фалкао също удари страничния стълб.