Баскетболистите на "Фенербахче" спечелиха четвъртфиналната серия с 3:0 успеха, след като в третия мач като гости се наложиха със 75:74 точки след продължение. Редовното време завърши 65:65, информира БТА.

Възпитаниците на Желко Обрадович достигат до финалната четворка на турнира за пръв път в историята си. Ян Весели изравни за гостите 65:65, но след това пропусна от наказателната линия и се стигна до продължение.

Андрю Гадлък вкара победния кош за турския първенец 9 секунди преди сирената. Никос Зисис се отличи с 19 точки и 5 асистенции за "Фенербахче". Андрю Гадлък добави 15 точки, а Ян Весели завърши с 12 точки и 8 борби. Джереми Парго беше най-резултатен за "Макаби Тел Авив" с 21 точки.

Брайън Рандъл направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби. В друга среща "Панатинайкос" (Гърция) победи ЦСКА Москва (Русия) с 86:85 точки. Руският тим води с 2:1 победи в серията. Секунди преди края Кайл Хайнс фаулира Никос Папас, който бе точен при един от двата си опита от линията за крайното 86:85. Никос Папас се отличи с 25 точки за "Панатинайкос".

Капитанът Димитрис Диамантидис добави 15 точки и 7 асистенции. Антонис Фотцис завърши с 12 точки и 4 борби. За ЦСКА Москва Сони Уимс беше най-резултатен с 24 точки. Нандо Де Коло отбеляза 19 и направи 5 асистенции. Милош Теодосич се отличи с 12 точки и 9 асистенции. Четвъртият мач от серията е на 22 април отново в Атина.