"Студентите" завършват сезона само с една загуба от 24 мача. След равностойно първо полувреме възпитаниците на Тони Дечев поведоха с 16 точки 58:42 в третата част и удържаха преднината си до края, предаде БТА.

За победителите Тери Смит записа 16 точки, с по 15 точки се включиха Христо Захариев и Никола Драгович, а 11 точки отбеляза Димитър Димитров.

За "Черно море" най-резултатни с по 16 точки бяха Лени Даниел и Милош Коматина. 10 точки добави Милян Пупович.

В Ботевград "Балкан" загуби от "Рилски спортист" (Самоков) с 82:85 (24:18, 18:20, 15:24, 25:23) точки. Срещата беше изключително оспорвана. "Балкан" изравни 74:74 две минути преди края. След това домакините поведоха с точка 77:76, но Върнън Тейлър вкара важна тройка за 79:77 44 секунди преди сирената. До края Жарко Ракочевич, Йордан Бозов и Тейлър реализираха по два наказателни удара за гостите.

Жарко Ракочевич наниза 17 точки за победителите, 16 точки и 7 борби добави Върнън Тейлър. С по 15 точки завършиха Йордан Бозов и Златин Георгиев.

За "Балкан" 15 точки вкара Иван Лилов, 13 точки и 12 борби записа Вукота Павич, а по 12 точки вкараха Цветослав Острев и Павел Маринов.

"Ямбол" постигна трудна домакинска победа над "Спартак" (Плевен) с 93:91 (18:30, 24:19, 32:15, 19:27) точки. На полувремето домакините изоставаха със 7 точки - 42:49, но направиха много силна трета част, в която обърнаха в резултата. Тейлър Лейзър вкара три наказателни удара в последните 11 секунди на мача.

За "Ямбол" най-полезни бяха Тейлър Лейзър с 31 точки и 7 борби и Мартин Дурчев с 20 точки. Стойо Чолаков завърши с 14 точки, а 11 точки реализира капитанът Станислав Говедаров.

За плевенчани Урош Величкович вкара 27 точки, а 22 точки отбеляза Станислав Ваклинов.

В Стара Загора домакините от "Берое" разгромиха "Черноморец" (Бургас) със 104:57 (28:15, 30:13, 31:23, 15:6) точки. Баскетболистите на "Берое" водеха убедително през цялата среща, а още в третата част преднината им премина границата от 40 точки.

За победителите се отличиха Тихомир Желев с 29 точки, 9 борби и 8 асистенции и Павлин Иванов с 26 точки, 7 борби и 9 асистенции.

За "Черноморец" с по 16 точки завършиха Любен Пасков и Деян Белич.

"Берое" ще срещне "Рилски спортист" в първия кръг на плейофите, а "Черноморец" - "Лукойл Академик".