Така русенки спечелиха серията с 3:0 победи и завоюваха четвърта поредна титла. Двата отбора бяха наградени от президента на БФБаскетбол Георги Глушков и от кмета на Русе Пламен Стоилов, информира БТА.

Възпитаничките на Георги Божков губеха с 11 точки през първата част, но стигнаха до успеха след силно второ полувреме. Гостенките започнаха по-добре срещата и водеха в резултата до средата на третата част. Те започнаха със серия от 17:6, а в 18-а минута имаха аванс от 34:25. Резултатът на почивката беше 35:29 точки за тима на Дечо Коешинов.

Домакините направиха серия от 14:4 в първите пет минути на третата четвърт и с кош и фаул на Зорница Костова направиха обрат - 41:39. Шампионките водеха с 54:51 преди последната част, а с кош на Кристина Сантяго направиха 58:53 шест минути преди сирената. Последва тройка на Цветомира Шаренкапова за 61:53, а Сантяго се разписа за 63:53 4:38 преди края. Шаранкапова вкара втора тройка за 70:59 две минути преди края, с което реши изхода на срещата и на спора за шампионската титла.

Най-голямата разлика в мача беше 13 точки при 74:61 след кош на Сантяго 37 секунди преди сирената. Силен мач за победителките изигра Кристина Сантяго, която завърши с "дабъл-дабъл" - 32 точки и 11 борби. Цветомира Шаренкапова добави 10 точки.

За гостите с 16 точки и 8 борби завърши Вера Перостийска, Шарел Алън реализира 15 точки, а Борислава Христова вкара 13 точки.