Поставеният под номер 10 Димитров елиминира Фабио Фонини (Италия) с 3:6, 6:2, 7:5 за 2:05 часа. 23-годишният хасковлия допусна пробив още във втория гейм на мача и загуби първия сет след 32 минути, предаде БТА.

Във втората част Димитров беше доста убедителен и даде само два гейма на съперника си. В решителния трети сет номер 11 в света поведе с ранен пробив и взе аванс с 3:0, но допусна изравняване.

Играта беше равностойна до 5:5, след което Димитров взе подаването си за 6:5 и приключи двубоя с общо петия си пробив в него. 23-годишният Димитров си осигури 90 точки за световната ранглиста и 52090 евро от наградния фонд. Българинът ще играе в третия кръг срещу Станислас Вавринка (Швейцария), който вчера надделя над Жоао Соуса (Португалия) със 7:6(1), 7:5.

30-годишният Вавринка е номер 9 в световната ранглиста. 183-сантиметровият швейцарец има девет титли в кариерата си и е заработил над 15.5 милиона долара от наградни фондове в професионалната си кариера от 2002 година насам.

Двамата са си разменили по две победи. Швейцарецът спечели със 7:5, 6:3, 6:3 на Откритото първенство на Австралия през 2011-а година, а през 2013-а се наложи с 3:6, 6:4, 6:1 на турнир от сериите "Мастърс" в Мадрид.

Димитров победи Вавринка с 6:2, 6:4 на трева в Лондон през 2014 година и с 6:1, 6:2 в мач от третия кръг на турнир от сериите "Мастърс" в Монте Карло през миналия месец.