Така "Ракетите" печелят серията с 4-3 победи, след като изоставаха с 1-3. Подобно постижение се случва за девети път в историята на плейофите на Националната баскетболна асоциация.

Така на финала в Западната конференция ще се срещнат "Голдън Стейт Уориърс" и "Хюстън", като първата среща е във вторник в Оукланд (Калифорния).

Джеймс Хардън вкара 31 точки, а Дуайт Хауърд добави 16 и взе 15 борби за победата на "Рокетс".

Домакините направиха епичен обрат в третата четвърт на мача, когато изоставаха с 19 точки. Четвъртата част започна с тройка на Хауърд, но гостите се държаха достойно. Блейк Грифин наниза пет точки от една серия от 9:0 за "Хюстън" и 2 минути и половина резултатът беше 8 точки в полза на  "Ракетите". Накрая Хардън вкара два наказателни удара, а тройка на Тревър Ариса осигури победата.

Самият Ариса завърши мача с 22 точки, от които 6 успешни стрелби от зоната за три точки. Грифин вкара 27 точки за гостите от "Лос Анджелис", а Крис Пол добави 26 точки и 10 асистенции, информира БТА.