Световната номер 2 Шарапова победи Саманта Стоусър (Австралия) с 6:3, 6:4 за 1:40 час. Рускинята направи четири пробива в мача и допусна два. Тя записа 21 печеливши удара и 21 непредизвикани грешки, информира БТА.

Двете си размениха пет пробива в първия сет. Във втората част Шарапова взе подаването на съперничката си в седмия гейм и до края на мача нямаше проблеми.

Стоусър е шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2011-а година и финалистка на "Ролан Гарос" от 2010-а.

Шарапова ще играе в четвъртия кръг срещу номер 13 Луцие Шафаржова (Чехия), което надделя над Забине Лисицки (Германия) с 6:3, 7:6(2).

Номер 9 Екатерина Макарова (Русия) отстрани сънародничката си Елена Веснина с 6:2, 6:4 и също продължава напред.

Испанката Гарбине Мугуруса Бланко се наложи над 11-а в схемата Ангелик Кербер с 4:6, 6:2, 6:2.

Представителката на домакините Ализа Корне за пръв път в кариерата си достигна до четвъртия кръг след успех над Миряна Лучич-Барони (Хърватия) с 4:6, 6:3, 7:5.