Финалистът от миналия сезон Джокович се наложи над Танаси Кокинакис (Австралия) с 6:4, 6:4, 6:4. Сърбинът не даде нито една възможност за пробив на съперника си и триумфира след 1:45 час игра.

Джокович спечели подаването на съперника си по веднъж във всеки сет. В първата и в третата част той проби за 3:2, а във втората поведе рано с 2:0 и не даде шансове на съперника. Сърбинът завърши с 34 печеливши удара и допусна едва 12 непредизвикани грешки срещу 28 на Кокинакис.

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу победителя от мача между Ришар Гаске (Франция) и Кевин Андерсън (Южна Африка).

Представителят на домакините Жереми Шарди елиминира 17-ия в схемата белгиец Давид Гофен с 6:3, 6:4, 6:2 и в четвъртия кръг ще срещне Анди Мъри (Великобритания).